SpeediCath® Żeński
Go to content.

Zadzwoń do Telefonicznego Centrum Pacjenta pod bezpłatny numer 800 300 300 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 18:00

Opis produktu

SpeediCath jest prostym i intuicyjnym cewnikiem, gotowym do natychmiastowego użycia. Nie ma potrzeby stosowania wody i lubrykantów ani oczekiwania na aktywację powłoki.

SpeediCath został zaprojektowany zmyślą o zwiększeniu wygody i zmniejszeniu ryzyka uszkodzeń cewki moczowej. Unikatowa powłoka hydrofilowa zapewnia wyjątkowo prosty przebieg cewnikowania – zarówno podczas wprowadzania, jak i wyjmowania cewnika.

SpeediCath jest szybki i prosty w użyciu. Zastosowanie specjalnego okrągłego uchwytu umożliwia łatwe otwarcie opakowania, zaś samoprzylepna naklejka sprawia, że cewnik pozostaje wmiejscu.

Badania wykazują, że użytkownicy wybierają SpeediCath z uwagi na wygodę, szybkość i dyskrecję(1). SpeediCath dostępny jest w dużej gamie długości i rozmiarów, .

Zalety SpeediCath

• Gotowy do natychmiastowego użycia dzięki unikatowej powłoce hydrofilowej
• Prosty i intuicyjny w użyciu
• Zaprojektowany w celu zmniejszenia tarcia i zwiększenia wygody użytkowania dzięki powłoce hydrofilowej i
• Zastosowanie okrągłego uchwytu umożliwia łatwe otwarcie opakowania
•Samoprzylepna naklejka sprawia, że cewnik pozostaje w miejscu
• Wykonany zmateriału niezawierającego PVC ani ftalanów, przez co nie stwarza dodatkowego zagrożenia dla zdrowia i wywiera ograniczony wpływ na środowisko naturalne

Materiały źródłowe

1. Pascoe G, Clovis S. Evaluation of two coated catheters in intermittent self-catheterisation. Br J Nurs 2001; 10:325-329.

Kluczowe zalety

Zaawansowana powłoka hydrofilowa składa się ztrzech elementów:

1) Warstwa podstawowa: Warstwa podstawowa zapewnia jednolity charakter powłoki i jej równomierne rozmieszczenie podczas wprowadzania i wyjmowania cewnika. Jednocześnie chroni warstwę zewnętrzną przed złuszczeniem.

2) Warstwa zewnętrzna: Jednolita warstwa zewnętrzna zapewnia optymalny poziom absorpcji wody, dzięki czemu powierzchnia pozostaje wyjątkowo gładka iminimalizuje tarcie.

3) Roztwór soli fizjologicznej: SpeediCath jest umieszczony w roztworze soli, co umożliwia utrzymanie optymalnego nawodnienia powłoki i sprawia, że cewnik jest gotowy do natychmiastowego użycia.

Korzyści ze stosowania SpeediCath:
•Gotowy do natychmiastowego użycia
•Minimalizuje ryzyko zakażeń układu moczowego
•Gładki i wygodny w stosowaniu