Opis produktu

Stomijny pas stabilizujący Brava® wykonany jest z wygodnej, elastycznej, oddychającej tkaniny, która równomiernie rozprowadza nacisk. Pas dopasowuje się do kształtu ciała w ruchu i idealnie przylega do skóry przez cały czas noszenia.

Silikonowe wstawki dodatkowo stabilizują pas, zapobiegając jego zwijaniu się i ześlizgiwaniu podczas ruchów ciała. Sprzęt stomijny można zainstalować pod pasem lub przez specjalny otwór wycięty we wzmocnionym panelu. Pas jest wyposażony proste w użyciu zamknięcie kieszonki, a szerokie zapięcie na rzep umożliwia łatwą regulację.

Dokładne przyleganie: Materiał, z którego wykonany jest stomijny pas stabilizujący Brava, rozciąga się w poziomie i w pionie, dzięki czemu łatwo dostosowuje się do konturów ciała i jego ruchów. Jest oddychający i dokładnie przylega do skóry; nie marszczy się ani nie tworzy fałd.

Dopasuj go do swoich potrzeb: Brava Pas stomijny stabilizujący – zakładany na sprzęt stomijny jak i noszony ze specjalnie wyciątym otworem – to stabilne wsparcie dla wypukłych kształtów ciała. Wzmocniony panel służy do wycinania otworu na sprzęt stomijny. Materiał, z którego wykonany jest panel, nie strzępi się podczas wycinania otworu.

Łatwy w użyciu: Stomijny pas stabilizujący Brava wyposażony jest w łatwe w użyciu zamknięcie kieszeni. Szerokie zapięcie na rzep umożliwia łatwą regulację pasa. Wzmocniony panel służy do wycinania otworu. Materiał, z którego wykonany jest panel, nie strzępi się podczas wycinania otworu.

Czy stomijny pas stabilizujący Brava zapobiega przepuklinie? Stomijny pas stabilizujący Brava może być stosowany po operacji w celu stabilizacji i wsparcia ściany brzucha. W połączeniu z aktywnością fizyczną, pas może pomóc zapobiegać powstawaniu przepukliny po operacji.


Czy w stomijnym pasie stabilizującym Brava można wykonać specjalny otwór na worek stomijny? Tak. Pas można nosić na dwa sposoby. Można go założyć na sprzęt stomijny. Można też wyciąć w nim specjalny otwór, przez który się worek stomijny i umieszcza go na zewnętrz pasa. W wyborze najlepszej metody należy kierować się osobistymi preferencjami.


Jak wyciąć otwór? Otwór w stomijnym pasie stabilizującym Brava należy dopasować samodzielnie. Szczegółowe informacje dotyczące wycinania otworu o odpowiednim rozmiarze znajdują się w przewodniku załączonym do każdego opakowania pasa. Podczas wycinania otworu po raz pierwszy można skontaktować się z naszą pielęgniarką stomijną, która udzieli pomocy.


Jak dobrać odpowiedni rozmiar? Stomijny pas stabilizujący Brava dostępny jest w 7 rozmiarach: od S do 4XL. Aby znaleźć odpowiedni rozmiar, należy zmierzyć obwód najszerszej części obwodu brzucha, na której ma być noszony pas, przy użyciu miarki Coloplast. Przy wyborze rozmiaru należy kierować się poniższą tabelką. Jeśli zmierzony rozmiar wypada pomiędzy dwoma podanymi w tabelce rozmiarami, w wyborze należy kierować się własnymi preferencjami dotyczącymi siły nacisku. Mniejszy rozmiar to silniejszy ucisk, a większy rozmiar to delikatniejszy ucisk.

Dystrybutorem stomijnego pasa stabilizującego Brava jest Coloplast. Tytex A/S, Industrivej 21, DK-7430 Ikast posiada oznakowanie CE.

Podmiot prowadzący reklamę: Coloplast sp. z o.o. 
Nazwa producenta: Coloplast A/S 
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.