Opis produktu

Połączenie właściwości nawilżających i wchłaniających
Połączenie właściwości nawilżających i wchłaniających (1) wspomaga naturalne autolityczne oczyszczanie rany i zapewnia leczenie ran w środowisku wilgotnym (2).

Łatwe stosowanie
Aplikator umożliwia stabilną, łatwą i aseptyczną aplikację za pomocą tylko jednej ręki. Żel można usunąć poprzez spłukanie.

Ograniczenie wycieku wysięku i maceracji skóry
Lepka konsystencja żelu ułatwia utrzymanie go we właściwym miejscu. Nawet po wchłonięciu zanieczyszczeń i wysięku żel pozostaje zwarty, zapobiegając wyciekaniu wysięku i maceracji skóry.

Sposób działania
Żel Purilon nawilża tkankę martwiczą oraz wchłania nadmiar wysięku, martwicy rozpływnej i zanieczyszczeń z rany.

Skład
Żel Purilon składa się z wody oczyszczonej, karboksymetylocelulozy sodowej i alginianu wapnia. Żel Purilon to produkt o bardzo delikatnym działaniu, ponieważ zawiera naturalne składniki bez żadnych substancji dodatkowych.

Zastosowanie
Żel Purilon można stosować w opatrywaniu ran martwiczych suchych, ran z martwicą rozpływną lub ran martwiczych z ziarniną, takich jak owrzodzenia podudzi, owrzodzenia odleżynowe, niezakażone owrzodzenia w przebiegu stopy cukrzycowej oraz oparzenia pierwszego i drugiego stopnia.Żel można stosować w trakcie całego procesu leczenia, aby zapewnić wilgotne środowisko leczenia. Żel Purilon należy stosować w połączeniu z opatrunkiem wtórnym.

PIŚMIENNICTWO
1. Thomas S et al. www.dressings.org/TechnicalPublications/PDF/Coloplast-Dressings-Testing-2003-2004.
2. Gottrup F et al. Cost effectiveness of hydrogel treatment in diabetic foot ulcers. EWMA 2002.