Physiotulle® Ag Opatrunek Kontaktowy ze srebrem
Go to content.

Zadzwoń do Telefonicznego Centrum Pacjenta pod bezpłatny numer 800 300 300 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 18:00

Opis produktu

Wygodny i łatwy w użyciu
Opatrunek Physiotulle® Ag nie przywiera do rękawiczek i nożyczek podczas aplikacji. Dzięki delikatnej i elastycznej strukturze warstwy kontaktowej stanowi optymalne rozwiązanie dla wielu różnych ran z wysiękiem.

Komfort i ochrona
Opatrunek Physiotulle® Ag nie wysycha ani nie przykleja się do łożyska rany, zapewniając atraumatyczne usuwanie i zmianę opatrunku. Opatrunek Physiotulle Ag może być stosowany z różnymi wtórnymi opatrunkami chłonnymi.

Ciągłe, kontrolowane uwalnianie srebra
W kontakcie z wysiękiem opatrunek absorbuje wilgoć oraz uwalnia srebro do łożyska rany. Uwalnianie srebra odbywa się w sposób ciągły przez cały czas noszenia opatrunku (do 3 dni).

Przyspiesza leczenie rany
Otwarta, siateczkowa struktura opatrunku Physiotulle® Ag umożliwia wchłanianie wysięku poprzez wtórny opatrunek chłonny. Wykazano, że opatrunek zmniejsza obszar owrzodzenia ran zakażonych o 55% w ciągu 4 tygodni (3,5).

Sposób działania
Pod wpływem kontaktu z raną cząsteczki hydrokoloidu wchłaniają wysięk, a do łożyska rany uwalniane jest srebro.

Skład
Opatrunek Physiotulle® Ag ma formę syntetycznej siatki poliestrowej impregnowanej cząsteczkami karboksymetylocelulozy (CMC) zawieszonej w wazelinie. Zawiera sulfadiazynę srebra, która ma szerokie spektrum działania przeciwbakteryjnego zarówno przeciwko bakteriom gram-dodatnim, jak i gram-ujemnym, w tym przeciwko MRSA (4,5).

Zastosowanie
Opatrunek Physiotulle® Ag jest przeznaczony dla ran przewlekłych i ostrych z małym i dużym wysiękiem. Opatrunek Physiotulle Ag może być stosowany w celu wspomagania leczenia ran ze spowolnionym procesem leczenia, wynikającym z krytycznej kolonizacji lub w przypadku ryzyka zakażenia. Jest bezpieczny do stosowania podczas badań obrazowania NMR (2).

PIŚMIENNICTWO
1. Humbert et al. Acute and superficial chronic wound management in outpatient care. Impact Medecine 2003:35:10-13.
2. Hanson LG et al. Magnetic resonance imaging safety and compatibility for three silver containing wound dressings. EWMA & ETRS 2005.
3. Jorgensen et al. Effect of a new silver dressing on chronic venous leg ulcers with signs of critical colonisation. Journal of Wound Care 2006: 15(3):97-100.
4. Fox. Archives of Surgery 1968: 96:184-88.
5. Hamilton-Miller et al. Chemotherapy 1993:39(6):405-9.