Opis produktu

Zastosowanie
Opatrunek hydrokoloidowy Comfeel Plus jest przeznaczony do stosowania w przypadku różnorodnych ran - z wysiękiem od niewielkiego po umiarkowany. Opatrunek jest przeznaczony do stosowania w przypadku ran przewlekłych, takich jak owrzodzenia podudzi i owrzodzenia odleżynowe, a także ran ostrych, takich jak powierzchowne oparzenia, miejsca pobrania, rany pooperacyjne i otarcia skóry. Opatrunek można pozostawić na ranie do 7 dni, w zależności od jej indywidualnego stanu i poziomu wysięku. Opatrunek Comfeel Plus może być stosowany jako opatrunek pierwotny lub wtórny.

Zapewniona ochrona
Opatrunek hydrokoloidowy Comfeel Plus zapewnia wilgotne środowisko leczenia i pomaga chronić ranę w końcowych etapach leczenia. Warstwa zewnętrzna jest nieprzepuszczalna dla wody i bakterii, umożliwiając tym samym ochronę rany przed czynnikami zewnętrznymi. Jest też gładka, chroniąc przed ewentualnymi otarciami. Półprzepuszczalna warstwa zewnętrzna umożliwia odparowywanie wilgoci przy jednoczesnym zachowaniu wilgotnego środowiska leczenia.

Monitorowanie rany
Opatrunek hydrokoloidowy Comfeel Plus posiada siatkę umożliwiającą monitorowanie stanu rany i ocenę optymalnej częstotliwości zmiany opatrunku.

Przejrzysta struktura
Opatrunek hydrokoloidowy Comfeel Plus posiada 3-częściowy system folii ochronnych umożliwiający bezdotykową i aseptyczną aplikację. Turkusowe oznaczenia ułatwiają proces zakładania. Na pudełku znajdują się zdjęcia opatrunku w rzeczywistym rozmiarze, ułatwiające szybki dobór właściwego produktu. Na pojedynczym opakowaniu zamieszczono ilustracje obrazujące właściwy sposób aplikacji.

Sposób działania
W kontakcie z wysiękiem w opatrunku powstaje lepki żel, który wchłania wilgoć, a jednocześnie zapewnia, że opatrunek nie przywiera do łożyska rany (1). Nadmiar wilgoci odparowuje przez półprzepuszczalną warstwę zewnętrzną.

Budowa produktu
Opatrunek Comfeel Plus składa się z cząsteczek wchłaniającej wilgoć karboksymetylocelulozy(CMC) rozmieszczonej w elastycznej masie syntetycznej o właściwościach klejących. Do opatrunku dodano alginian wapnia, aby zwiększyć jego możliwości chłonne. Warstwa zewnętrzna jest zbudowana z półprzepuszczalnego poliuretanu.
Opatrunek Comfeel Plus nie zawiera pektyny, powszechnych alergenów, takich jak lateks czy kalafonia, ani odzwierzęcych produktów pochodnych, takich jak żelatyna.

Kluczowe zalety

● Hydrokoloidowy opatrunek do leczenia ran w środowisku wilgotnym i ochrony narażonej skóry
● Ochrona rany przed kontaktem z wodą i bakteriami
● Gładka warstwa zewnętrzna i ścięte krawędzie zmniejszające tarcie
● Półprzepuszczalna warstwa zewnętrzna, umożliwiająca odparowywanie wilgoci
● Siatka umożliwia monitorowanie stanu rany i ocenę optymalnej częstotliwości zmiany opatrunku.
● 3-częściowy system folii ochronnych umożliwiający bezdotykową i aseptyczną aplikację
● Turkusowe oznaczenia miejsc uchwytu opatrunku, ułatwiające jego zakładanie
● Nowe opakowanie ze zdjęciem opatrunku w rzeczywistym rozmiarze, ułatwiające wybór właściwego produktu
● Torebka z ilustracjami pokazującymi optymalny sposób założenia opatrunku

PIŚMIENNICTWO:
1. Thomas et. al. www.dressings.org/TechnicalPublications/PDF/Coloplast-Dressings-Testing-2003-2004